Rust - paralelní programování (RUST4)

Programování, Rust, Go, Julia

Dokážete pracovat s Rustem a chcete si ujasnit možnosti programování vícevláknových aplikací? Tvorba bezpečných a spolehlivých paralelních aplikací je jednou z jeho nejsilnějších stránek. Vedle práce ve více vláknech nabízí korutiny. Knihovna jménem Tokio pak nabízí plánovač a asynchronní vstupně-výstupní operace.

Vyzkoušíte si práci s korutinami, které umožňují psát asynchronní kód v zásadě stejným způsobem jako synchronní, a zbytek práce nechat na plánovači z knihovny Tokio. Pomocí korutin můžete psát jak jednovláknové aplikace, které zpracovávají různé vstupy, tak i vícevláknové aplikace, které efektivně využívají možnosti vašeho hardware.

Kurz je určený pro:

• Programátory se zájmem o tvorbu paralelních aplikací/li>

Pro toto školení vzhledem k jeho specifičnosti v současné době nejsou vypisovány veřejné termíny. Primárně tento kurz realizujeme jako uzavřené firemní školení. V případě privátního kurzu na míru je níže uvedená osnova pouze inspirací. Finální obsah vzdělávání, jeho délka i termíny budou přizpůsobeny konkrétním potřebám a cílům účastníků.

Níže uvedená orientační cena na osobu je kalkulována v případě privátního školení pro 3-4 účastníky, a to při zachování standardní délky školení.

•      Tvorba paralelních programů
    1. Vyloučení souběhu
    2. Čekání na události
    3. Signalizace