Rust - generické programování (RUST3)

Programování, Rust, Go, Julia

Dokážete už psát běžné aplikace v Rustu a chcete se posunout na úroveň tvůrců knihoven? Přijďte si vyzkoušet práci s generickým kódem a abstraktními rozhraními. Datový model Rustu je natolik striktní, že se generické datové typy ze standardní knihovny používají i na tak běžné věci jako volitelné atributy nebo nulovatelné reference.

Vyzkoušíte si tvorbu nástrojů na stejné úrovni jako najdete například ve standardní knihovně. Pomocí typových parametrů můžete psát generický kód i generické datové struktury. Na rozdíl od toho v C++ je generický datový model stejně striktní jako v případě dynamického polymorfismu a používá i stejné definice rozhraní.

Kurz je určený pro:

• Programátory se zájmem o tvorbu knihoven

Pro toto školení vzhledem k jeho specifičnosti v současné době nejsou vypisovány veřejné termíny. Primárně tento kurz realizujeme jako uzavřené firemní školení. V případě privátního kurzu na míru je níže uvedená osnova pouze inspirací. Finální obsah vzdělávání, jeho délka i termíny budou přizpůsobeny konkrétním potřebám a cílům účastníků.

Níže uvedená orientační cena na osobu je kalkulována v případě privátního školení pro 3-4 účastníky, a to při zachování standardní délky školení.

• Tvorba generických knihoven
    1. Využití vlastností jazyka
    2. Přesouvání a kopírování
    3. Alokace paměti