Agilní řízení projektů (PRJM8)

ICT Management, Agilní metodiky

Absolvováním školení agilních metod v projektovém řízení si osvojíte chápání moderního pojmu "agilní". Agile Project Management (APM) je inovativní přístup postavený na schopnosti rychle dodávat hotové produkty, reagovat na změny, vyrovnávat flexibilitu a stabilitu a dostat z vývojových týmů kreativitu s cílem vést organizaci přes turbulence a nejistoty. Agilní přístupy a techniky pomohou Vaší organizaci pružněji reagovat na vyvíjející se požadavky zákazníků a poskytovat klientům produkty v kratším časovém horizontu.
Na rychle se měnícím trhu jsou dnes agilní metody, nejen v rámci projektového řízení v oblasti IT, často považovány za nutnost pro přežití organizace v náročném konkurenčním prostředí.

TOTO ŠKOLENÍ VÁM POMŮŽE:

• seznámit se s rozdíly mezi koncepty agilního a tradičního projektového řízení;
  • pochopit agilní manifest – nadčasové postuláty zakladatelů agilního přístupu;
  • přijmout nové principy řízení, které Vás povedou k novému pracovnímu přístupu;
  • prakticky zvládnout agilní transformaci;
  • pochopit princip fungování a optimálního chování v rámci agilního týmu;
  • seznámit se s nejběžnějšími agilními hodnotami, technikami a koncepty;
  • být v úzkém kontaktu se zákazníky a reálnými uživateli;
  • osvojit si techniky pro progresivní plánování, prioritizaci úkolů a pro odhadování pracnosti i času;
  • prakticky aplikovat nabyté znalosti na vlastním projektu.

KDO BY SE MĚL KURZU ZÚČASTNIT?

• Kurz je skvělý pro každého, kdo se chce seznámit s přínosy agilního přístupu k řízení projektů. Vhodný je zejména pro role jako jsou vedoucí projektů a týmů, projektoví koordinátoři, členové projektové kanceláře a členové projektových týmů.
  • VZDĚLÁVACÍ PŘÍSTUP

Součástí výkladu jsou samostatná cvičení a neustálé sdílení zkušeností a názorů lektora s účastníky. Jednotlivé principy, metody a techniky jsou vysvětleny na reálných příkladech spolu s návody na jejich praktickou implementaci v reálném prostředí.

FORMA ŠKOLENÍ

Vzdělávací program je realizován buď prezenčně, přímo v našich prostorách či u zákazníka, nebo online formou.

• Úvod a historie
        1. Rozdíly mezi koncepty agilního a tradičního projektového řízení
        2. Agilní manifest – nadčasové postuláty zakladatelů agilního přístupu
      • Principy agilního řízení
        1. 12 principů, které vás povedou na cestě k novému pracovnímu přístupu
      • Konzervativní versus moderní projektové řízení
        1. Agilita jako změna firemní kultury a přístupu k práci
        2. Agilní transformace celé organizace a směrování k pěti agilním cílům
      • Agilní tým
        1. Agilní přístup k práci – souhra všech členů týmu, se vzájemnou důvěrou, transparentností, schopností vlastní organizace a kolektivní odpovědností
        2. Vedení týmů delegováním odpovědnosti na co nejnižší úroveň
      • Agilní hodnoty, koncepty a techniky
        1. Timeboxing
        2. user stories
        3. burn charts
        4. Lean
        5. Lean start-up
        6. Kanban
        7. Minimum Viable Product
        8. limited WIP a další
      • Zachycení potřeb klienta a pružná realizace
        1. Potřeba úzkého kontaktu se zákazníky a reálnými uživateli
        2. Vedení zákazníky – pomozte jim zformulovat správně "user story", dohodněte si "minimum viable product" a naslouchejte jejich ohlasům
      • Prioritizace a realistické odhadování
        1. Techniky pro progresivní plánování, prioritizaci úkolů a odhadování pracnosti a času
      • Aplikace v praxi – praktické cvičení na vlastním projektu
      • Pozn.: Obsah jednotlivých dnů není striktní a pružně reaguje na potřeby účastníků.
      Základní orientace v tradičním projektovém řízení je vítána, ale není nezbytnou podmínkou.
      11 900,00 Kč (14 399,00 Kč včetně 21% DPH)

LEKTOR

Miroslav

Ing. Miroslav Koutný Miroslav Koutný je zkušený profesionál s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti agilního řízení a transformace pracovních metod. Má bohaté zkušenosti jako nezávislý konzultant v oblasti informačních technologií a podporoval vedení týmů v různých technologických společnostech. Jeho přístup k agilnímu řízení je podpořen certifikacemi AgileSHIFT® a Professional Agile Leadership™.

REFERENCE

Výborný kurz i lektor, mnoho inspirativních informací, skvěle připravené prezentace, kombinace teorie, procvičování a příkladů z praxe. Skvělé organizační zajištění kurzu a výborná komunikace s pracovníky backoffice.

SONET, společnost s.r.o., Mirka H.
      "Spokojeneost "
      Olympus Czech Group, s.r.o., člen koncernu, Karel G.
      Agilní řízení projektů  ( PRJM8)
      "Školení bylo vedeno příjemnou srozumitelnou formou, se zaměřením na důležité oblasti. "
      Siemens, s.r.o., Martin Š.
      Agilní řízení projektů  ( PRJM8)
      "Velmi pozitivní dojem, cením si praktických příkladů a možnosti sdílení. "
      GOPAS, a.s., Evžen V.
      "Naplnilo očekávání"
      Chart Ferox, a.s, Roman P.
      Agilní řízení projektů  ( PRJM8)
      "Bylo to super, dekuji. "
      GOPAS, a.s., Aleš B.
      Agilní řízení projektů  ( PRJM8)