Copilot – váš AI parťák nejen v Microsoft 365 (AI1)

Specializovaná školení, Umělá inteligence

Představujeme Microsoft Copilot - praktického průvodce umělou inteligencí nejen v M365.

V průběhu školení se ponoříte do fascinujícího příběhu AI a pochopíte, jak funguje ChatGPT, MS Copilot a co stojí za jejich schopnostmi. Objevíte možnosti integrace a širokého využití Copilotu v M365. Seznámíte se s různými aspekty kybernetické bezpečnosti ve vztahu k AI a také podpory zavedení AI a řízení změn v rámci organizace.
V rámci školení budou jednotlivá témata vysvětlována na praktických příkladech a v závěru budou účastníci aktivně zapojeni do tvorby cvičných projektů integrujících technologie AI, na kterých si získané znalosti budou moci aplikovat.

TOTO ŠKOLENÍ VÁM POMŮŽE:

• Získat hlubší porozumění umělé inteligenci a konkrétnímu produktu Microsoft Copilot
  • Osvojit si praktické dovednosti pro efektivní využití Copilotu ve vaší každodenní práci
  • Podpořit spolupráci a týmovou práci při aplikaci nových technologií a nástrojů

KDO BY SE MĚL KURZU ZÚČASTNIT?

• Všichni, kdo chtějí využít výhody umělé inteligence v rámci svých pracovních procesů

• Úvod do umělé inteligence
    1. Vývoj AI v současném světě
    2. AI Transformace – přelomové inovace a transformace současného průmyslu díky AI
    3. Minulost a současnost AI – klíčové pojmy a terminologie AI
    4. Dekódování ChatGPT – vysvětlení principu fungování ChatGPT
  • Seznámení s prostředím Microsoft Copilot
    1. Princip fungování Copilotu
    2. Integrace do aplikací M365
    3. Přehled nejnovějších funkcí Copilotu a ukázky jeho schopností na skutečných pracovních scénářích
  • Využití M365 Copilot v praxi
    1. Úvod do Microsoft Copilot
    2. Praktická cvičení v MS Office aplikacích (Wordu, Excelu a PowerPointu)
    3. Ukázky použití pro správu e-mailů, zlepšení komunikace a vyhledávání informací (v aplikacích Outlook, Teams a OneNote)
  • Automatizace a personalizace s Copilotem
    1. Automatizace složitějších úloh a přizpůsobení pracovních procesů potřebám konkrétního uživatele
    2. Kognitivní vyhledávání a využití Copilotu v každodenním životě
  • Kybernetická bezpečnost ve věku umělé inteligence
    1. Role AI v kybernetické bezpečnosti (riziko i ochrana)
    2. Strategie ochrany před kybernetickými útoky na bázi AI – praktická ukázka
  • Přijetí AI a řízení změn
    1. Řízení implementace technologií AI – podpora přijetí AI v organizacích
    2. Úloha sponzora ze strany vedoucích pracovníků a strategických vazeb při zavádění AI
    3. Řešení kulturních a behaviorálních změn potřebných pro úspěšné zavedení AI
  • Ukázka projektů spolupráce v oblasti AI
    1. Týmové projekty, kde účastníci aplikují své nově získané znalosti na inovativní projekty, které integrují ChatGPT a Microsoft Copilot
    2. Závěrečné prezentace, skupinové hodnocení a zpětná vazba
1 den (9:00hod. - 17:00hod.)
6 200,00 Kč (7 502,00 Kč včetně 21% DPH)

LEKTOR

Michal Kolomazník

Michal Kolomazník se řadí mezi špičkové odborníky v oblasti agilních metodik a patří k exkluzivní skupině 200 držitelů celosvětově uznávané instruktorské licence PROSCI pro adaptaci a řízení změn. Disponuje také auditorskými dovednostmi v normách ISO. Aktuálně působí v Microsoftu, kde hraje klíčovou roli při řízení inovativních projektů se zaměřením na umělou inteligenci. Jeho kariéra zahrnuje významné pozice, jako jsou finanční manažer u Procter & Gamble a vedoucí nákupu a kvality v ENGIE.

Michal je také aktivní ve výzkumu interakcí mezi člověkem a umělou inteligencí a angažuje se jako dobrovolník ve spolupráci s OSN na podporu vedoucích pracovníků v neziskovém sektoru, což odráží jeho hluboký závazek k sociální odpovědnosti a globálnímu rozvoji.