SWITCH Boootcamp - přepínané sítě (SWTCH)

Networking, Cisco

Kurz Cisco SWITCH Boootcamp alias přepínané sítě seznámí účastníka s návrhem, instalací a provozem středně velké sítě, jmenovitě s technologiemi zabývajícími se přepínáním na vrstvě L2. Mezi témata školení patří protokoly k zajištění bezsmyčkovosti (STP a jeho varinaty), koncept VLAN, privátních VLAN a směrování mezi VLAN, sdružování linek do Etherchannelu, managementové protokoly jako VTP a DTP, útoky a obrana před nimi na úrovni počítačové infrastruktury (IPguard, DAI, DHCP snooping, Port-Security), představení CEF. Získáné znalosti využijete také v rámci průmyslové certifkační zkoušky 300-115 SWITCH, která je součástí CCNP certifikace.

Z důvodu dlouhodobě nízké poptávky po tomto školení nejsou v současné době vypisovány termíny pro veřejnost. Je však možné zrealizovat školení jako privátní, a to nejen formou uzavřeného firemního kurzu, ale také jako individuální konzultaci pro jednotlivce.

• Obsah MAC address table jako nejdůležitější informace na přepínači
  • VLANy - funkce a jejich nastavení
  • VTP Vlan Trunking Protocols
  • Sdružování portů (EtherChannel) - PAgP a LACP
  • DTP Dynamic Trunking Protocols
  • Spanning Tree Protocols - jeho vývoj a nasazení (STP, RSTP, PVSTP, MSTP)
  • STP a jeho ochrana před nestabilním stavem
  • Multilayer switch a routing mezi VLANy
  • Redundantní protokoly HSRP, VRRP a GLBP
  • Základy bezpečnosti pomocí nástrojů obsažených na přepínačích - 802.1X, port security apod.
  • Best Practices pro zabezpečení na L2/L3 přepínačích
  • Hlas a video v dnešních konvergovaných sítích
  • Nástroj Auto QoS a frontování na fyzických a logických portech
  • WLAN - Bezdrátová síť jako rozšíření sítě LAN
  • Centrální kontrolér versus samostatný přístupový bod
TCP/IP, základy LAN
Základy sítí v Cisco prostředí - CCNA Bootcamp (CCNA)
Doporučený následný kurz:
ROUTE Bootcamp - směrované sítě (ROUTE)
5 dní (9:00hod. - 17:00hod.)
27 800,00 Kč (33 638,00 Kč včetně 21% DPH)

MAG 45 s.r.o., Robert H.
SWITCH Boootcamp - přepínané sítě ( SWTCH)
"Maximalni spokojenost. "