MS Dynamics NAV Workshop - integrace do jiných systémů (NAV12)

Microsoft, Dynamics 365 Business Central

Tento workshop je určen vývojářům k seznámení s možnostmi integrace Dynamics NAV s jinými systémy a to jak pomocí vlastních webových služeb (Web Services - SOAP, JSON), tak pomocí SQL.

Z důvodu dlouhodobě nízké poptávky po tomto školení nejsou v současné době vypisovány termíny pro veřejnost. Je však možné zrealizovat školení jako privátní, a to nejen formou uzavřeného firemního kurzu, ale také jako individuální konzultaci pro jednotlivce.

• Integrace NAV pomocí vlastních Web Services (webových služeb).
    1. Webové služby NAV - SOAP, ODATA (JSON).
    2. Typy objektů NAV pro publikaci webových služeb - Codeunits, Pages, Queries.
    3. Rozdíly mezi jednotlivými objekty, výhody a nevýhody každého z nich.
    4. Využití objektu XMLPort pro práci s komplexními datovými typy.
    5. Ukázky konzumace webových služeb z prostředí .NET, popř. z jiných.
    6. Možnost využití abstrakce a dědičnosti při tvorbě velmi univerzálního klienta s možností navázání grafického rozhraní (WPF a databinding).
    7. Nástroje pro testování, ladění (debugging). S tím související ukázky odlaďování chyb (velmi důležitý prvek v situacích, kdy se integrují různé platformy a aplikace).
  • Integrace NAV pomocí SQL.
    1. Využití pohledů a jejich mapování do NAV.
    2. Přístup k jiným databázím (i na vzdálených serverech) přímo z NAV (různý přístup pro různé verze NAV).
  • Další způsoby integrace.
    1. Využití různých funkcionalit .NET Framework (WCF, remoting, atd.).
    2. Integrace pomocí add-inů pro NAV.
Očekává se znalost programování v NAV, ideálně i v .NET, SQL či jiném prostředí.
MS Dynamics NAV Workshop - design (NAV02)