Využití knihovny Pandas v Power BI (ICTWS23)

Specializovaná školení, Webináře

Regulární výrazy, segmentace dat, práce s okny (např. posouvání se o 2 řádky zpět), dynamické vytváření sloupců a další běžné techniky práce s daty nejsou zatím uživatelům Power Query k dispozici v rámci jazyka M.
Máme pro vás řešení, jak tyto limity obejít! Využijte možnost spouštět v Power Query skripty jazyka Python. Nevíte jak? Přijďte k nám na webinář, kde vás s touto možností seznámíme.

Praktická cvičení

Workshopu je možné se zúčastnit i pasivně, tj. bez nutnosti mít cokoliv nainstalováno.
Samozřejmostí je možnost se zapojit i aktivně. Datová analýza v jazyku Python bude probíhat v nástroji Google Colab. Vytvořený skript bude lektor pravidelně kopírovat do Power BI. Pro aktivní zapojení v samotném Power BI je nutné mít na počítači nainstalován jazyk Python.

Registrace byla ukončena, webinář proběhl 9.6. 2022

• Vytvoření Pandas dataframe z Power Query dotazu
  • Práce s okny v rámci dataframe
  • Segmentace dat za pomoci metody cut
  • Základní regulární výrazy
  • Vypsání Pandas dataframe zpět do Power Query dotazu
1 den (11:00hod. - 12:00hod.)
,00 Kč ( ,00 Kč včetně 21% DPH)

Česká pošta, s.p., Irena H.
Využití knihovny Pandas v Power BI ( ICTWS23)
"Kurz byl přínosný, lektor znal problematiku a dobře ji vysvětlil. Parádní teaser na další kurzy."