Synology Surveillance Architect (SIT4)

Networking, Synology

Dvoudenní intenzivní kurz učí správné konfiguraci řešení video monitoringu pro malé instalace a velké projekty s centrální správou. Kromě funkcí video sledování je kurz také o plánování nastavení kamery a sítě. Kurz je realizován hybridní formou, tedy současně prezenčně i virtuálně a každý účastník si může libovolně zvolit preferovanou formu výuky. Všichni účastníci mají zajištěn přístup do online labů, ve kterých probíhají praktická cvičení. Kurz otevíráme pro skupiny o velikosti 6 – 12 účastníků. Díky tomu je zajištěn individuální přístup i potřebná interaktivita pro každého účastníka školení.

Program SIT (Synology Intensive Trainings) nabízí oficiální Synology školení, během kterých vás profesionální certifikovaní trenéři naučí, jak získat ze zařízení Synology NAS maximum. Nyní jsou k dispozici dvoudenní intenzivní modulové SIT tréninky DSM Architect, Backup Architect, Productivity Architect a Surveillance Architect s možností certifikace.

Kurzy jsou zaměřeny na plánování a realizaci projektu přípravy a implementace Synology NAS. Naučíte se plánovat a škálovat hardware a také jej správně nakonfigurovat pro jednotlivá síťová prostředí. Seznámíte se také s problematikou bezpečnosti a údržby systému. Naučíte se také synchronizovat svá centrální data s klienty a dalšími umístěními, upravovat texty a tabulky současně se svými týmy a nastavovat si svůj vlastní poštovní a chatovací server.

Všechny kurzy DSM Architect, Backup Architect, Productivity Architect a Surveillance Architect jsou zakončeny certifikací Synology. Tento 45minutový test se provádí ihned po skončení tréninku a výsledky jsou účastníkům sděleny ihned po jeho dokončení. Všichni účastníci, kteří certifikační test úspěšně absolvují, obdrží oficiální certifikát s logem Synology.

Získaná certifikace Synology je platná výhradně v těchto zemích: Albánie, Arménie, Ázerbájdžán, Bosna, Bulharsko, Chorvatsko, Česko, Estonsko, Gruzie, Maďarsko, Kazachstán, Kosovo, Kyrgyzstán, Litva, Lotyšsko, Severní Makedonie, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Turecko, Ukrajina a Uzbekistán. Pokud pocházíte z jiné země a požadujete oficiální certifikaci, dejte nám prosím vědět a my vás odkážeme na příslušné školicí centrum společnosti Synology.


Forma výuky

Kurz je realizován v českém, popřípadě anglickém jazyce.
Školení SIT4 sice nabízíme I hybridní formou (souběžně prezenčně I virtuálně), nicméně z technických a praktických důvodů doporučujeme všem účastníkům, pokud je to tedy možné, navštívit toto školení prezenčně. Součástí kurzu jsou totiž kromě teorie I praktická cvičení, při kterých jsou používány kamerové systémy a online forma by mohla být pro účastníky příliš abstraktní, a to zejména vzhledem k naplnění vzdělávacího přístupu "hands-on".

Kurz otevíráme pro skupiny o velikosti 6–12 účastníků. Díky tomu je zajištěn dostatečný individuální přístup I potřebná interaktivita pro každého účastníka školení, včetně prostoru na dotazy.

Cena školení

Cena pro zahraniční klienty preferující platbu v EUR je 350 €. Na kurzy z kategorie Synology Intensive Trainings není možné uplatnit námi standardně nabízenou 10% slevu pro absolventy našich kurzů.

Kurz je určený pro:

 • resellery, prodejce, technické pracovníky, IT konzultanty a systémové integrátory;
 • všechny zájemce o produkty Synology a jejich efektivní užívání v praxi;
 • všechny zájemce o oficiální certifikaci Synology.

Vzdělávací přístup

 • Součástí výkladu jsou praktická cvičení a neustálé sdílení zkušeností a názorů lektora s účastníky.
 • Tréninky SIT jsou vedeny našimi certifikovanými trenéry a konají se převážně v Praze či Brně, popřípadě online či kombinovaně (hybridně).
 • Každé školení se skládá z klasického obsahu učiva a praktických ukázek, kurzy DSM Architect, Backup Architect, Productivity Architect I Surveillance Architect jsou zakončeny závěrečným certifikačním testem Synology.

Lokalita, termín kurzuVirtuálně se můžete přidat i ke školením ve výše nabízených lokalitách. Do poznámky v objednávce prosím uveďte „Připojím se virtuálně“

Náplň kurzu:

Skrýt detaily
 • Základy a úvod
  1. Hlavní funkce 
  2. Návrh systému a klienti
  3. Integrujte kamery
  4. Správa rozvržení a e-map
 • Optimalizace výkonu
  1. Kodeky, latence, přenosové protokoly atd.
  2. Optimalizujte nastavení streamu pro živý obraz
  3. Optimalizujte nastavení streamu pro nahrávání
  4. Sdílejte video streamy
 • Pokročilé funkce fotoaparátu
  1. Detekce událostí (pohyb, PIR senzory, ACAP atd.)
  2. Vyrovnání rybího oka
  3. Edge nahrávání
  4. Další funkce (PTZ, 2-pásmový zvuk, formát koridoru atd.)
 • Deep Learning NVR - Inteligentní video Surveillance
  1. Základy a hlavní funkce
  2. rozpoznávání obličejů
  3. Detekce osob a vozidel
  4. počítání lidí
  5. detekce narušitelů
 • Pokročilé výzkumné nástroje
  1. Ořezávání času, chytré vyhledávání, označování nahrávek atd.
  2. Chytrý časosběr
  3. Archivní trezor 
 • Další monitorovací funkce
  1. Výstražné okno v živém náhledu
  2. Nakonfigurujte pravidla akcí
  3. Flexibilní scénáře sledování s domácím režimem
 • Řešení pro maloobchod a gastronomii
  1. Integrace pokladních systémů
  2. Integrace IP zvuku
 • Efektivní konfigurace pro větší projekty
  1. Zálohování konfigurace pomocí Hyper Backup
  2. Import / export konfigurací kamery
  3. Centrální správa
  4. Scénáře vysoké dostupnosti a převzetí služeb při selhání
 • Správa práv v praxi
  1. Řízení přístupu pomocí profilů oprávnění
  2. Princip čtyř očí (dvojí autorizace)
  3. Integrace v Active-Directory
 • Integrace technologie Smart Home a budovy 
  1. I/O-modul
  2. videovrátné systémy
  3. systémy kontroly přístupu
 • Často kladené otázky a odstraňování problémů
  1. Často kladené otázky
  2. Poznámky k odstraňování problémů
Doporučený předchozí kurz:
Synology Productivity Architect (SIT3)
Časový rozvrh:
2 dny (9:00hod. - 17:00hod.)
Cena za osobu:
8 500,00 Kč (10 285,00 Kč včetně 21% DPH)

LEKTOŘI

Radovan Šlechtický

Radovan Šlechtický je zkušený školitel a odborník na informační technologie s více než dvacetiletou praxí.

Vyniká v oblasti IBM AIX, Linuxu, MS Windows, sítí, úložišť, vysoké dostupnosti, výkonu, shellového programování a také v oblasti různých IT konzultací a dodávek projektových služeb.

Radovan je nejen erudovaným odborníkem s širokou škálou znalostí a získaných certifikací, ale také denně praktikuje školená témata ve své profesní kariéře.

Jeho referenční projekty zahrnují služby pro mnohé firemní zákazníky, jako jsou IBM Česká republika, Oracle Česká republika, RWE Transgas, ON Semiconductor Slovakia, Wienerberger, Bull, T-Mobile Czech Republic, Foxconn atd.

Roman Fryš

Roman Fryš je zkušený lektor a IT specialista s více než dvacetiletou praxí.

Vyniká v oblasti OS MS Windows, administrace a integrace systémů, implementace síťové infrastruktury, serveru i stanic, dále v oblasti úložišť, vysoké dostupnosti, výkonu, programování v PowerShell a také v oblasti IT konzultací, technické podpory klientů a dodávek projektových služeb.

Roman je nejen odborníkem s širokou škálou znalostí a získaných certifikací, ale také denně praktikuje školená témata ve své profesní praxi.

Jeho referenční projekty zahrnují služby pro mnohé firemní zákazníky, jako jsou ARBES Technologies s.r.o., ASSA ABLOY Czech & Slovakia s.r.o., České dráhy, a.s., ČEZ, a. s., Dopravní podnik města Brna, a.s., Foxconn Technology CZ s.r.o., IBM CZ, Lion Communications s.r.o., Ministerstvo obrany, T-Mobile Czech Republic a.s., Zebra Technologies CZ s.r.o. atd.

Reference

Děkuji za certifikát a moc děkuji za skvělé školení. Oba lektoři jsou super a vše bylo skvělé. Popravdě, toto je nejlepší školení, co jsem v životě měl. Myslel jsem, že GOPAS je TOP, ale teď mám jiný názor, který budu rád šířit dále mezi kolegy.

Vybrané zákaznické reference

ASBIS CZ, spol. s r.o., Alan S.
Synology Surveillance Architect ( SIT4)
"Školení bylo perfektní. Podrobně jsme probrali a vyzkoušeli si všechny funkce a jak co správně nastavit. A získali jsme znalosti správně navrhnout nejvhodnější řešení pro zákazníka."