Synology Backup Architect (SIT2)

Networking, Synology

Program SIT (Synology Intensive Trainings) nabízí oficiální Synology školení, během kterých vás profesionální certifikovaní trenéři naučí, jak získat ze zařízení Synology NAS maximum. Nyní jsou k dispozici dvoudenní intenzivní modulové SIT tréninky DSM Architect, Backup Architect, Productivity Architect a Surveillance Architect s možností certifikace.

Kurzy jsou zaměřeny na plánování a realizaci projektu přípravy a implementace Synology NAS. Naučíte se plánovat a škálovat hardware a také jej správně nakonfigurovat pro jednotlivá síťová prostředí. Seznámíte se také s problematikou bezpečnosti a údržby systému. Naučíte se také synchronizovat svá centrální data s klienty a dalšími umístěními, upravovat texty a tabulky současně se svými týmy a nastavovat si svůj vlastní poštovní a chatovací server.

Všechny kurzy DSM Architect, Backup Architect, Productivity Architect a Surveillance Architect jsou zakončeny certifikací Synology. Tento 45minutový test se provádí ihned po skončení tréninku a výsledky jsou účastníkům sděleny ihned po jeho dokončení. Všichni účastníci, kteří certifikační test úspěšně absolvují, obdrží oficiální certifikát s logem Synology.

Získaná certifikace Synology je platná výhradně v těchto zemích: Albánie, Arménie, Ázerbájdžán, Bosna, Bulharsko, Chorvatsko, Česko, Estonsko, Gruzie, Maďarsko, Kazachstán, Kosovo, Kyrgyzstán, Litva, Lotyšsko, Severní Makedonie, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Turecko, Ukrajina a Uzbekistán. Pokud pocházíte z jiné země a požadujete oficiální certifikaci, dejte nám prosím vědět a my vás odkážeme na příslušné školicí centrum společnosti Synology.


Forma výuky

forma výuky

Kurz je realizován v českém, popřípadě anglickém jazyce hybridní formou, tedy současně prezenčně I virtuálně a každý účastník si může libovolně zvolit preferovanou formu výuky. Všichni účastníci mají zajištěn přístup do online labů, ve kterých probíhají praktická cvičení.

Kurz otevíráme pro skupiny o velikosti 6–12 účastníků. Díky tomu je zajištěn dostatečný individuální přístup I potřebná interaktivita pro každého účastníka školení, včetně prostoru na dotazy.

Cena školení

Cena pro zahraniční klienty preferující platbu v EUR je 330 €. Na kurzy z kategorie Synology Intensive Trainings není možné uplatnit námi standardně nabízenou 10% slevu pro absolventy našich kurzů.

Kurz je určený pro:

 • resellery, prodejce, technické pracovníky, IT konzultanty a systémové integrátory;
 • všechny zájemce o produkty Synology a jejich efektivní užívání v praxi;
 • všechny zájemce o oficiální certifikaci Synology.

Vzdělávací přístup

 • Součástí výkladu jsou praktická cvičení a neustálé sdílení zkušeností a názorů lektora s účastníky.
 • Tréninky SIT jsou vedeny našimi certifikovanými trenéry a konají se převážně v Praze či Brně, popřípadě online či kombinovaně (hybridně).
 • Každé školení se skládá z klasického obsahu učiva a praktických ukázek, kurzy DSM Architect, Backup Architect, Productivity Architect I Surveillance Architect jsou zakončeny závěrečným certifikačním testem Synology.

Lokalita, termín kurzuVirtuálně se můžete přidat i ke školením ve výše nabízených lokalitách. Do poznámky v objednávce prosím uveďte „Připojím se virtuálně“

Náplň kurzu:

Skrýt detaily
 • Dvoudenní modul kurzu Aktivní zálohování pro firmy - zálohování infrastruktury
  1. Základy verzí a deduplikovaných záloh
  2. Plné zálohy klientů / serverů Windows, Hyper-V a VMware
  3. Snadné zálohování na základě souborů přes SMB a Rsync
  4. Obnova pomocí média pro obnovení
  5. Obnova a přímá virtualizace záloh virtuálních strojů a serverů
 • Active Backup for Office365 / Gsuite zálohy prostředí SaaS
  1. Základy pro místní zálohy Saas
  2. Zálohy dat, e-mailů, kontaktů, kalendářů, SharePointu
  3. Obnova jednotlivých prvků a celých účtů
  4. Správa a přístup k úlohám zálohování
 • Hyper Backup - zálohování dat a nastavení
  1. Přehled zálohování dat a LUN
  2. Nastavení a požadavky na lokální a vzdálené zálohy
  3. Zacházení s médii USB a jejich vlastnostmi
  4. Obnova jednotlivých dat a dokončení úloh zálohování
  5. Propojení stávajících úloh zálohování
 • Snapshot Replication - zálohování dat s místními a offsite snímky
  1. Nastavení místních a vzdálených snímků
  2. Obnova správce prostřednictvím rozhraní DSM
  3. Obnova uživatele pomocí Průzkumníka Windows
  4. Scénáře převzetí služeb při selhání v případě selhání aktivního NAS
 • USB Copy 2.0 - automatizovaný import a export
  1. Automatický import dat z USB média do NAS
  2. Automatický export složek na USB média. „Plug and Backup“
 • Certifikační zkouška
Předpokládané znalosti:
Obecná znalost HW a sítí, konfigurace základních služeb Synology NAS, popřípadě znalosti na úrovni kurzu Základy používání Synology NAS (SYN1CZ) a DSM Architect (SIT1).
Doporučený předchozí kurz:
Synology DSM Architect (SIT1)
Doporučený následný kurz:
Synology Productivity Architect (SIT3)
Časový rozvrh:
2 dny (9:00hod. - 17:00hod.)
Cena za osobu:
8 000,00 Kč (9 680,00 Kč včetně 21% DPH)
Jazyk:
Česky

LEKTOŘI

Radovan Šlechtický

Radovan Šlechtický je zkušený školitel a odborník na informační technologie s více než dvacetiletou praxí.

Vyniká v oblasti IBM AIX, Linuxu, MS Windows, sítí, úložišť, vysoké dostupnosti, výkonu, shellového programování a také v oblasti různých IT konzultací a dodávek projektových služeb.

Radovan je nejen erudovaným odborníkem s širokou škálou znalostí a získaných certifikací, ale také denně praktikuje školená témata ve své profesní kariéře.

Jeho referenční projekty zahrnují služby pro mnohé firemní zákazníky, jako jsou IBM Česká republika, Oracle Česká republika, RWE Transgas, ON Semiconductor Slovakia, Wienerberger, Bull, T-Mobile Czech Republic, Foxconn atd.

Roman Fryš

Roman Fryš je zkušený lektor a IT specialista s více než dvacetiletou praxí.

Vyniká v oblasti OS MS Windows, administrace a integrace systémů, implementace síťové infrastruktury, serveru i stanic, dále v oblasti úložišť, vysoké dostupnosti, výkonu, programování v PowerShell a také v oblasti IT konzultací, technické podpory klientů a dodávek projektových služeb.

Roman je nejen odborníkem s širokou škálou znalostí a získaných certifikací, ale také denně praktikuje školená témata ve své profesní praxi.

Jeho referenční projekty zahrnují služby pro mnohé firemní zákazníky, jako jsou ARBES Technologies s.r.o., ASSA ABLOY Czech & Slovakia s.r.o., České dráhy, a.s., ČEZ, a. s., Dopravní podnik města Brna, a.s., Foxconn Technology CZ s.r.o., IBM CZ, Lion Communications s.r.o., Ministerstvo obrany, T-Mobile Czech Republic a.s., Zebra Technologies CZ s.r.o. atd.

Reference

Děkuji za certifikát a moc děkuji za skvělé školení. Oba lektoři jsou super a vše bylo skvělé. Popravdě, toto je nejlepší školení, co jsem v životě měl. Myslel jsem, že GOPAS je TOP, ale teď mám jiný názor, který budu rád šířit dále mezi kolegy.

Vybrané zákaznické reference

eD system a.s., Jaromír Č.
Synology Backup Architect  ( SIT2)
"Vůbec nemám co bych tomuto školení vytknul. Snad jen nestandardní formát offline/online, na což nejsem zvyklí :)"