Selenium WebDriver - testování aplikací (SLN1)

Specializovaná školení, Testování

Cílem tohoto školení je seznámit testery a programátory s použitím testovacího nástroje Selenium. V rámci kurzu se účastníci seznámí s nejdůležitějším API knihovny Selenium pro jazyk Java, pomocí kterého se naučí tvořit automatizované E2E testy s využitím standardní knihovny jUnit.
Školení primárně využívá jazyk Java, ale po dohodě je možno školit i v jiném programovacím jazyce.

Z důvodu dlouhodobě nízké poptávky po tomto školení nejsou v současné době vypisovány termíny pro veřejnost. Je však možné zrealizovat školení jako privátní, a to nejen formou uzavřeného firemního kurzu, ale také jako individuální konzultaci pro jednotlivce.

Níže uvedená orientační cena na osobu je kalkulována v případě privátního školení pro 3-4 účastníky, a to při zachování standardní délky školení.

• Úvod do testování
    1. Co je testování
    2. Cíle testování
    3. Návrh dobrých testů
  • Architektura WebDriver
    1. Co je WebDriver
    2. Knihovna pro použití WebDriver v jazyce Java
    3. Ovladače pro prohlížeče
  • Vytvářeni Selenium testů jako jUnit testy
    1. Vztah jednotkových, integračních a E2E testů
    2. Inicializace Selenium WebDriver a základní struktura testu
  • Selenium API
    1. Základní selektory
    2. Základní příkazy
    3. Prace s obsahem stránky
  • Využití XPath v Seleniu
  • Správný návrh selectoru, udržitelnost testu
  • Řešení dynamických a AJAXových stránek
Základní znalost jazyka Java (vytvářeni / implementace tříd a anonymních tříd, metody, cykly, kolekce / pole), základní znalost HTML (běžné značky, formuláře), základní znalost architektury webových aplikací - JavaScript, AJAX, protokol HTTP, preferována základní znalost jUnit.
1 den (9:00hod. - 17:00hod.)
7 400,00 Kč (8 954,00 Kč včetně 21% DPH)

O2 Czech Republic a.s., Roman J.
Selenium WebDriver - testování aplikací ( SLN1)
"Přineslo mi nové poznatky, ocenuji příklad na reálné html"
AEGON Pojišťovna, a.s., Štefan G.
Selenium WebDriver - testování aplikací ( SLN1)
"Výborné školenie v príjemnej atmosfére. Tempo akurátne, zodpovedalo schopnostiam všetkých účastníkov. Plne naplnilo očakávania. Školenie a školiteľa možem odporúčať. "
Master Internet, s.r.o., Lukáš T.
Selenium WebDriver - testování aplikací ( SLN1)
"Školení bylo velkým přínosem a dost nových věcí mě naučilo. Výborný lektor."
Master Internet, s.r.o., Jiří M.
Selenium WebDriver - testování aplikací ( SLN1)
"Kurz mě naučil základy automatizovaného testování. Spokojenost."
První certifikační autorita, a.s., Martin R.
Selenium WebDriver - testování aplikací ( SLN1)
"Vše bylo velmi dobré, pravděpodobě navštívím další školení v této společnosti."
SYNOT ICT Services, a.s., Michal Š.
Selenium WebDriver - testování aplikací ( SLN1)
"Školení přesně naplnilo očekávání a zvýsilo a ujasnilo moje znalosti Selenia."
ASSIST spol. s r.o., Peter N.
Selenium WebDriver - testování aplikací ( SLN1)
"Rozsah povodneho Selenium kurzu bol pre cloveka s programatorskym zazemim relativne kratky, ale skolitel podal naozaj zaujimave rozpravanie a odpovede na otazky o roznych temach IT, od teorie testovania, webovu bezpecnost a pouzitie sirokeho mnozstva technologii a nastrojov. "