Práce s datovým modelem v MS Excel pro běžné uživatele (ICTWS25)

Specializovaná školení, Webináře

Vytvářejte snadno a rychle kontingenční tabulky či grafy spojující data z více tabulek. Ušetříte si čas dopočítáváním dat do tabulek přes funkce a zároveň snížíte datovou náročnost celého souboru. Zároveň, v rámci datového modelu, resp. doplňku Power Pivot, je vám k dispozici jazyk DAX, za pomoci kterého budete schopni v kontingenčních tabulkách tvořit i pokročilou analýzu.

Praktické ukázky budou lektorem prezentovány v aktuální verzi Excel 365. Pro aktivní zapojení je vhodné mít k dispozici aplikaci MS Excel 2016 a novější.

Registrace

Registrace je otevřena do úterý 7.6.2022 11:00. Den před webinářem budou přihlášeným rozeslány pozvánky s pokyny pro připojení.

Lokalita, termín kurzu

Virtuálně se můžete přidat i ke školením ve výše nabízených lokalitách. Do poznámky v objednávce prosím uveďte „Připojím se virtuálně“

Náplň kurzu:

Skrýt detaily
  • Požadavky na tabulky pro jejich úspěšné propojení
  • Vytvoření kontingenční tabulky spojující více Excel tabulek
  • Vizualizace datového modelu
  • Vytvoření vlastní kalkulované míry (alternativa ke kalkulovanému poli)
  • Ovlivňování chování kalkulované míry v kontingenční tabulce
Předpokládané znalosti:
Časový rozvrh:
1 den (14:30hod. - 15:30hod.)
Cena kurzu:
,00 Kč ( ,00 Kč včetně 21% DPH)