MySQL/MariaDB - administrace (MYSQL2)

Databáze, MySQL

Cílem kurzu je seznámit účastníky se základními technikami administrace MySQL/MariaDB databáze. Účastníci se naučí základní techniky jako je například instalace, zálohování, obnova, správa uživatelů atd.

Z důvodu dlouhodobě nízké poptávky po tomto školení nejsou v současné době vypisovány termíny pro veřejnost. Je však možné zrealizovat školení jako privátní, a to nejen formou uzavřeného firemního kurzu, ale také jako individuální konzultaci pro jednotlivce.

• Úvod do MySQL
    1. Fyzická struktura a vytvářené soubory
    2. Konfigurace úložiště - globální, per table
    3. Transakce a referenční integrita
  • Interní databáze „mysql“
    1. Význam
    2. Vytváření
    3. Upgrade
Znalosti na úrovni základního kurzu MySQL1.
MySQL/MariaDB - úvod do jazyka SQL (MYSQL1)
Doporučený následný kurz:
Pokročilý vývoj v SQL pro MySQL/MariaDB (MYSQL3)

Hyundai AutoEver Europe GmbH, organizační složka, Daniel Z.
MySQL/MariaDB - administrace ( MYSQL2)
"Pan lektor zodpověděl všechny otázky a kurz byl přímo přizpůsobený našim potřebám. Určitě doporučuji :)"
Dixons Carphone CoE, s.r.o., Jiří F.
MySQL/MariaDB - administrace ( MYSQL2)
"Vzhledem k tomu, že kurz měl pouze dva účastníky v oboru již zběhlé, byl průběh kurzu velmi přizpůsoben našim potřebám. Po představení rozdílů oproti Oracle databázi, na kterou se specializuje kolega, jsme se věnovali především specialitám v nasazení a použití MySQL databáze. Lektor byl rozhodně dobře připraven a bylo zřejmé, že na naše dotazy odpovídá na základě reálné zkušenosti s podobnými řešeními, školení tak bylo jednoznačně přínosné. Školení pro mne bylo příjemné i z "neodborného hlediska", atmosféru ve školicím centru bych nazval jednoznačně přátelskou. Budu-li mít v budoucnu příležitost zúčastnit se Vašich dalších školení, budu se na ně velice těšit."