Datová analýza v Pythonu (PYDATA1)

Programování, Python

Chcete získat hlubší poznatky z vašich dat? Už vás neuspokojuje pouhé zpracování dat pomocí Excelu a SQL a toužíte po plné kontrole nad jejich zpracováním? Rádi byste automatizovali celý proces zpracování dat, abyste se mohli pustit do dalších zajímavých datových analýz?

Přihlaste se na praktický workshop, kde se naučíte zpracovávat data pomocí výkonné knihovny Pandas a vizualizovat je pomocí knihovny Matplotlib. Zapište si celý postup zpracování dat do praktického nástroje Jupyter Notebook, kde jednotlivé kroky pečlivě dokumentujete a data zpracováváte, vykreslujete a prezentujete v grafech.

TOTO ŠKOLENÍ VÁM POMŮŽE:

• Naučit se zpracovávat data pomocí knihovny Pandas a kreslit grafy pomocí knihovny Matplotlib
  • Automatizovat postup zpracování dat a získat plnou kontrolu nad jejich analýzou
  • Používat nástroj Jupyter Notebook pro dokumentaci postupu zpracování dat a vytváření interaktivních kroků
  • Rozšířit své znalosti v oblasti datové analýzy a objevit další knihovny a nástroje, včetně možností strojového učení

KDO BY SE MĚL KURZU ZÚČASTNIT?

• Všichni, kteří mají zájem o datovou analýzu a chtějí získat plnou kontrolu nad zpracováním dat a automatizovat své postupy pomocí Jupyter Notebook
  • Datoví analytici, kteří chtějí rozšířit své dovednosti v datové analýze pomocí Pythonu
  • Profesionálové, kteří pracují s daty a chtějí se naučit efektivně zpracovávat, analyzovat a vizualizovat data pomocí knihovny Pandas a Matplotlib

• Nástroje datové analýzy
    1. Formulace problému
    2. Statistické metody
  • Jupyter notebook
    1. Instalace a spuštění
    2. Text a kód v jednom dokumentu
    3. Spouštění jednotlivých kroků
    4. Rozdíly od běžné práce v Pythonu
  • Datové nástroje
    1. Pandas a související knihovny
    2. DataFrame a Series
    3. Zpracování tabulkových dat
  • Zdroje dat
    1. Tabulkové formáty (Excel, CSV)
    2. Databázové zdroje (SQL)
    3. Webové zdroje (webscraping)
  • Zpracování dat
    1. Transformace tabulkových dat
    2. Filtrování řádků a sloupců
    3. Konverze datových typů
    4. Agregace dat
  • Statistické nástroje
    1. Statistické vlastnosti dat
    2. Ověřování korelací
  • Výstupy a prezentace výsledků
    1. Tabulky a grafy
    2. Datové formáty a SQL
  • Kam pokračovat dál
    1. Další knihovny a nástroje
    2. Možnosti strojového učení
Základní znalost jazyka Python.
Python - základy programování (PYTH1)
Doporučený následný kurz:
Pokročilá datová analýza v Pythonu (PYDATA2)
9 800,00 Kč (11 858,00 Kč včetně 21% DPH)