Adobe After Effects – pokročilé techniky (AAE2)

Grafika, Adobe

Adobe After Effects je profesionální program na úpravu videí, fotek, vytváření animací, střih, ozvučení a aplikaci prakticky všech vizuálních efektů. Tato aplikace podporuje většinu používaných formátů a patří mezi světovou špičku svého druhu. Proto je i hojně používána ve filmovém průmyslu. Kurz je vhodný pro tvůrce animací a videí, kteří mají základní znalosti a zkušenosti se střihem a úpravou videa a chtějí se zdokonalit v tvorbě pohyblivého obsahu na vysoce profesionální úrovni. Ke školení je potřeba mít vlastní počítač s příslušným software.

Toto téma je možné zrealizovat pouze jako privátní, a to nejen formou uzavřeného firemního kurzu, ale také jako individuální konzultaci pro jednotlivce.

• Opakování zásad pohyblivé (motion) grafiky
    1. Obecně o motion programech
    2. Obecně o problematice motion grafiky v After Effects
    3. Obecně o animaci objektů
    4. Trendy (kde se inspirovat)
    5. Zdroje (kde hledat bezplatné obrázky, zvuky, hudbu, animace, hotové AE projekty)
  • Práce s videoprojekty
    1. Optimalizace projektu
    2. Teorie formátu videosouboru
    3. Možnosti importu a exportu
  • Detailní seznámení s prostředím AE
    1. Podrobně nabídka Layer (masky, cesty, blending mode, layer style)
    2. Podrobně nabídka Effects (jednotlivé efekty a jejich použití)
    3. Podrobně nabídka Animation (teorie trackingu, stabilizace, expressions)
  • Pokročilá práce s AE
    1. Založení projektu dle účelu (TV, sociální sítě, LED Billboardy apod.)
    2. Kompozice a prekompozice
    3. Práce s kamerou
    4. Práce se světly
    5. Tracking objektů
    6. Tracking kamery
    7. Stabilizace obrazu
    8. Klíčování (greenscreen keying)
    9. Efekty pro text
    10. Korekce barev
    11. Expressions
  • Pokročilá animace
    1. Podrobně o animaci objektů
    2. Jednoduchá loutka
    3. Tipy a triky z praxe televizního animátora
  • After Effects v praxi
    1. Tvorba složitějšího animovaného spotu
    2. Tipy a triky z praxe televizního animátora
    3. Diskuze, dotazy, sdílení zkušeností
Adobe After Effects – seznámení s profesionální tvorbou animací a videa (AAE1)

VMLY&R s.r.o., Laura B.
Adobe After Effects – pokročilé techniky  ( AAE2)
"Obsah kurzu i lektor super. Jen bych uvítala možnost si více naučené postupy zopakovat. Chápu ale, že by to vyžadovalo další den školení. Přínosem bylo vše, nejvíce mě zaujalo 2D a 3D trackování a animace vektorů. Děkuju!"
VMLY&R s.r.o., Jan K.
Adobe After Effects – pokročilé techniky  ( AAE2)
"Rozsahem i obsahem výborně koncipované školení. Uvítal jsem přesah ve formě on-line zdrojů (scripty, pluginy, tutoriály). Jako nejpřínosnější hodnotím téma scriptování. Díky."