Webpack – od nuly až po funkční balení webové aplikace (WBPCK)

Programování, HTML, CSS, PHP

Webpack je aplikace postavená na Node.js, díky které můžete ve webové aplikaci využít moduly z Node.js. A nejen to. Můžete použít i ES moduly nebo importovat assety (obrázky, CSS, písma) jako by to byly kusy JavaScriptu. Výsledkem je balíček, který můžete použít rovnou v prohlížeči na webové stránce. Na začátku je tedy Node.js, Webpack, Javascript, CSS, nějaké obrázky a písma a na konci je hotová webovka.
Díky nastavení a různým pluginům a modulům ještě můžeme využít preprocesory CSS (LESS, SASS), transpilaci do nižších verzí JavaScriptu a polyfilly (díky čemuž náš moderní kód spustíme i v IE 10) či kontrolu pravidel psaní CSS a JS kódu.
Webpack není určen jen pro balení, ale i pro vývoj.
Na tomto školení se dozvíte, jak nainstalovat, spustit a nakonfigurovat Webpack, aby za vás udělal maximum práce jak při vývoji webové stránky, tak při tvorbě produkčního kódu. Začneme na nule a na konci kurzu budete míz hotový kompletní boilerplate, který okamžitě budete moci zakomponovat do svého workflow.

Z důvodu dlouhodobě nízké poptávky po tomto školení nejsou v současné době vypisovány termíny pro veřejnost. Je však možné zrealizovat školení jako privátní, a to nejen formou uzavřeného firemního kurzu, ale také jako individuální konzultaci pro jednotlivce.

Níže uvedená orientační cena na osobu je kalkulována v případě privátního školení pro 3-4 účastníky, a to při zachování standardní délky školení.

1. Instalace
    2. První spuštění
    3. Jak to vlastně funguje
  • Základní konfigurace