Talos Linux - OS pro Kubernetes  (KUBER3)

Virtualizace a Cloud, Kubernetes

Neměnný operační systém není nový koncept. CoreOS tady už je nějakou dobu. Talos Linux jde ale ještě dál. Konfigurovat Talos Linux jde pouze pomocí přes API. Nedostanete se do něj pomocí ssh. Některé z důvodů? Bezpečnost, minimalismus, konzistence. Tvoří ho lehce upravené upstream Linuxové jádro, minimalistický init systém napsaný v Go a upstream Kubernetes.

V kombinaci s ClusterAPI tím vzniká deklarativní předpis clusteru s automatickým managementem. Pokud do rovnice přidáme i gitops na aplikace, máme infrastrukturu kompletně definovanou deklarativně.

Toto školení vám pomůže:

• Vyzkoušet si práci s neměnným OS

KDO BY SE MĚL KURZU ZÚČASTNIT?

• Administrátoři, kteří chtějí K8s clustery s minimalistickým OS pro co největší bezpečnost a konzistenci

Toto téma je možné zrealizovat pouze jako privátní, a to nejen formou uzavřeného firemního kurzu, ale také jako individuální konzultaci pro jednotlivce.

• Co to je Talos Linux a proč bychom se o něj měli zajímat
  • Instalace virtuálky
  • Správa Talos Linuxu, talosctl
  • Konfigurace Talos Linuxu pomocí manifestů i talosctl
  • Vytvoření vysoce dostupného Kubernetes clusteru ve virtuálním prostředí
Znalost administrace K8s (CKAD, ideálně CKA)
Moderní tvorba Kubernetes clusterů pomocí ClusterAPI (KUBER2)
1 den (9:00hod. - 17:00hod.)
Jazyk:
Česky