Moderní tvorba Kubernetes clusterů pomocí ClusterAPI (KUBER2)

Virtualizace a Cloud, Kubernetes

ClusterAPI nabízí automatický a konzistentní management nodů v Kubernetes clusteru. Nody v clusteru se stávají podobným konceptem jako vztah deploymentu a podu. ClusterAPI je možné nasadit v široké škále prostředí a v dnešní době je to jeden z nejpokrokovejších systémů na správu Kubernetes clusterů. Očekávané znalosti: CKAD, ideálně CKA.

Varianty: Google Cloud Platform, Amazon Web Services, VMware vSphere

Toto školení vám pomůže:

• Vyzkoušet si tvorbu clusterů automaticky a podle připravených definicí v yamlu

KDO BY SE MĚL KURZU ZÚČASTNIT?

• Administrátoři, kteří chtějí své clustery spravovat deklarativně

Toto téma je možné zrealizovat pouze jako privátní, a to nejen formou uzavřeného firemního kurzu, ale také jako individuální konzultaci pro jednotlivce.

• Co to ClusterAPI je
  • Vytvoření image pro ClusterAPI
  • Vytvoření management clusteru
  • Nastavení prostředí
  • Vytvoření workload clusteru
  • Update workload clusteru
  • Update komponenty management clusteru
  • Update management clusteru
  • Další volby clusterctl
Znalost administrace K8s (CKAD, ideálně CKA)
Kubernetes - základy orchestrace (KUBER1)
1 den (9:00hod. - 17:00hod.)
Jazyk:
Česky

Hirschmann Automotive VS s.r.o., Vojtěch K.
Moderní tvorba Kubernetes clusterů pomocí ClusterAPI ( KUBER2)
"O všech našich problémech jsme s panem školitelem diskutovali a řešili jsme je i prakticky. Naprostá spokojenost."
Foxconn Technology CZ s.r.o., Petr K.
Moderní tvorba Kubernetes clusterů pomocí ClusterAPI ( KUBER2)
"Školení bylo super, děkuji pane Beneš :)"