Linux Mail Server (LMAIL)

Unixové systémy, Linux - služby

Kurz seznamuje účastníky s konfigurací poštovních služeb v Linuxu. Krom základní konfigurace služeb se kurz zaměřuje na rozchození prostředí LDAP, které je v současné době velmi populární a vhodné pro konfiguraci síťových služeb, jako jsou např. emailové servery. Kurz slouží jako základní úvod pro konfiguraci a správu flexibilního mailového serveru pro firmu.

Z důvodu dlouhodobě nízké poptávky po tomto školení nejsou v současné době vypisovány termíny pro veřejnost. Je však možné zrealizovat školení jako privátní, a to nejen formou uzavřeného firemního kurzu, ale také jako individuální konzultaci pro jednotlivce.

• Koncept poštovních služeb v Linuxu
    1. Význam MTA
    2. Klasický program „sendmail“
  • Konfigurace poštovního serveru Postfix
    2. Používané objectClass pro maily
  • Konfigurace Postfix pro použití LDAP
  • Konfigurace IMAP a pop3 serveru pro použití s LDAP
Základní znalosti systému Linux.
Linux – základy administrace (LNX1)