Kubernetes: ClusterAPI, gitops s Argo CD, neměnný OS pro Kubernetes Talos Linux (ICTWS31)

Specializovaná školení, Webináře

Hledáte pokročilé nástroje pro vytváření clusterů Kubernetes? Vytvoření clusteru Kubernetes nebylo nikdy jednodušší díky pokročilému projektu ClusterAPI, který automatizuje celý proces vytváření clusteru. Cluster tak můžete mít vytvořený v rámci minut a podporovaných prostředí je celá řada, od veřejných cloudů přes Vmware až po bare metal.

Připojte se k našemu webináři a podívejte se na ClusterAPI v akci!

Ukážeme si také Talos Linux, operační systém založený na Linuxu, který je speciálně navržen pro Kubernetes. Talos Linux se zaměřuje na bezpečnost a jednoduchost, je neměnný a neobsahuje ani ssh servis. Navíc jej lze plně nakonfigurovat pomocí API a textových souborů v YAMLu, čímž se implementují některé klíčové principy systému Kubernetes.

Na webináři budeme mluvit také o gitops s Argo CD – přístupu, který spočívá v uložení vygenerovaných textových souborů popisujících vaši infrastrukturu a aplikace do gitu a jejich následné nasazení pomocí nástroje, který ty git repozitáře kontroluje. Některé z výhod? Konzistence a auditovatelnost.

registrace

Registrace skončila, těšíme se na Vás příště!

Lokalita, termín kurzu

Kontaktujte nás

Virtuálně se můžete přidat i ke školením ve výše nabízených lokalitách. Do poznámky v objednávce prosím uveďte „Připojím se virtuálně“

Náplň kurzu:

Skrýt detaily
 • ClusterAPI v praxi
  1. Management cluste
  2. Workload cluster
 • Talos Linux
  1. Popis systému
  2. Ovládání pomocí talosctl
 • Argo CD
  1. Ukázka změn v git repozitáři a následném nasazení do clusteru
  2. Rychlá orientace ve web UI
Časový rozvrh:
1 den (10:00hod. - 11:00hod.)
Cena za osobu:
,00 Kč ( ,00 Kč včetně 21% DPH)
Jazyk:
Česky