KVM Virtualizace (KVM)

Virtualizace a Cloud, Management

Virtualizace nám umožní běh více virtuálních strojů (VPS) na jednom fyzickém stroji. Pokud potřebujete hodně serverů, vyplatí se Vám místo kupovaní hromady VPS, když si je virtualizujete sami. Na tomto školení se dozvíte, že virtualizace VPS není vůbec obtížná. Poskytneme vám praktický návod, jak na to. KVM je pro to vhodným nástrojem.
Kurz je vhodný pro systémové administrátory, kteří chtějí provozovat VPS na vlastním hardware nebo na pronajatých fyzických strojích.

Z důvodu dlouhodobě nízké poptávky po tomto školení nejsou v současné době vypisovány termíny pro veřejnost. Je však možné zrealizovat školení jako privátní, a to nejen formou uzavřeného firemního kurzu, ale také jako individuální konzultaci pro jednotlivce.

1. Co je to virtualizace
    2. Výhody a nevýhody virtualizace
    3. Rozdíly mezi virtualizací a kontejnery (Docker)
  • Instalace a nastavení
    1. Instalace KVM
    2. Instalace desktop klienta (virt-manager)
  • Ovládání hypervisoru a správa VPS
    1. Ovládání
  • VPS
    1. Vytvoření VPS
    2. Instalace VPS
    3. Klonování VPS
    4. Zálohování VPS
  • Networking
    1. Základní nastaveni vnitřní sítě
    2. Nastavení port forwardingu
    3. Konfigurace síťového stacku s gateway VPS pro bezpečnější síťování
  • Možnosti zabezpečení VPS
    1. Kryptování disku s VPS
Zakladní znalosti správy Linuxu.
Linux – základy administrace (LNX1)
1 den (9:00hod. - 17:00hod.)
5 800,00 Kč (7 018,00 Kč včetně 21% DPH)