Filesystém BTRFS (BTRFS)

Unixové systémy, Linux - správa

Naučíte se používat tento moderní filesystém, který lze použít k zálohování, a poznáte jeho možnosti. Naučíte se vytvářet snapshoty a RAID, provádět replikaci dat pomocí příkazu send/receive a ověříte si, jak funguje kontrola integrity dat. Vyzkoušíte si, jak je jednoduché s využitím jeho možností zálohovat.

Toto téma je možné zrealizovat pouze jako privátní, a to nejen formou uzavřeného firemního kurzu, ale také jako individuální konzultaci pro jednotlivce.

• Co je filesystém
    1. Filesystémy
    2. Média
  • Btrfs
    1. Praktické použití BTRFS
    2. Instalace
    3. Vytvoření filesystému
  • Práce s BTRFS
    1. RAID
    2. Test Btrfs
    3. Repair tools
  • Úprava systému
    1. Fstab
    2. Grub
    3. UEFI
  • Zálohování s BTRFS
    1. Create snapshot
    2. Delete
    3. Send/receive
Znalost na úrovni Linux admin a úložiště dat.
1 den (9:00hod. - 17:00hod.)
Jazyk:
Česky