Filesystém BTRFS (BTRFS)

Unixové systémy, Linux - správa

Naučíte se používat tento moderní filesystém, který lze použít k zálohování, a poznáte jeho možnosti. Naučíte se vytvářet snapshoty a RAID, provádět replikaci dat pomocí příkazu send/receive a ověříte si, jak funguje kontrola integrity dat. Vyzkoušíte si, jak je jednoduché s využitím jeho možností zálohovat.

Privátní školení a termíny na míru

Toto téma je možné zrealizovat pouze jako privátní, a to nejen formou uzavřeného firemního kurzu, ale také jako individuální konzultaci pro jednotlivce.

V případě kurzu na míru je níže uvedená osnova pouze inspirací. Finální obsah vzdělávání, jeho délka i termíny budou přizpůsobeny konkrétním vstupním znalostem, potřebám a cílům účastníků.

Cenovou nabídku vám rádi připravíme na základě vstupů zaslaných e-mailem nebo zadaných prostřednictvím poptávkového formuláře. Cena privátního školení vychází z náročnosti požadované obsahové náplně školení, časového rozsahu a celkového počtu přihlášených osob.

Lokalita, termín kurzu

Kontaktujte nás

Virtuálně se můžete přidat i ke školením ve výše nabízených lokalitách. Do poznámky v objednávce prosím uveďte „Připojím se virtuálně“

Náplň kurzu:

Skrýt detaily
 • Co je filesystém
  1. Filesystémy
  2. Média
 • Btrfs
  1. Praktické použití BTRFS
  2. Instalace
  3. Vytvoření filesystému
 • Práce s BTRFS
  1. RAID
  2. Test Btrfs
  3. Repair tools
 • Úprava systému
  1. Fstab
  2. Grub
  3. UEFI
 • Zálohování s BTRFS
  1. Create snapshot
  2. Delete
  3. Send/receive
Předpokládané znalosti:
Znalost na úrovni Linux admin a úložiště dat.
Časový rozvrh:
1 den (9:00hod. - 17:00hod.)
Jazyk:
Česky