EditorConfig pro C# (CNETW3)

Microsoft, Programování

Kurz je zaměřený na programátory entuziasty – pro Ty, kterým kvalita a styl kódu není jedno. Kurz představí techniky, pro sjednocení kvality a stylu C# kódu, např. ve větších projektech, či open-source prostředí. Absolventi kurzu by měli být schopni vytvořit si svůj vlastní editorconfig soubor, popř. modifikovat stávající šablony pro vlastní použití, nehledě na velikost projektu. V kurzu je kladen důraz na moderní C# syntaxi, která vychází z .NET 6 a C# 10.0. Pro plné zhodnocení informací z kurzu je potřeba znalost jazyka C# na úrovní středně pokročilého školení, ale konkrétní úroveň znalosti není kladen důraz.

Privátní školení a termíny na míru

Pro toto školení vzhledem k jeho specifičnosti v současné době nejsou vypisovány veřejné termíny. Primárně tento kurz realizujeme jako uzavřené firemní školení. V případě privátního kurzu na míru je níže uvedená osnova pouze inspirací. Finální obsah vzdělávání, jeho délka i termíny budou přizpůsobeny konkrétním potřebám a cílům účastníků.

Cenovou nabídku vám rádi připravíme na základě vstupů zaslaných e-mailem nebo zadaných prostřednictvím poptávkového formuláře. Cena privátního školení vychází z náročnosti požadované obsahové náplně školení, časového rozsahu a celkového počtu přihlášených osob.
Níže uvedená orientační cena na osobu je kalkulována v případě privátního školení pro 3-4 účastníky, a to při zachování standardní délky školení.

Lokalita, termín kurzu

Kontaktujte nás

Virtuálně se můžete přidat i ke školením ve výše nabízených lokalitách. Do poznámky v objednávce prosím uveďte „Připojím se virtuálně“

Náplň kurzu:

Skrýt detaily
 • Úvod
  1. Správa kvality a syntaxe kódu
  2. Co je EditorConfig?
  3. Syntaxe editorconfig souboru
  4. Základní orientace v pravidlech
 • Techniky praktického použití EditorConfigu
  1. Napojení na dotnet CLI
  2. Kontrola kvality kódu při sestavení
  3. Automatické formátování při sestavení
  4. EditorConfig v multi-IDE prostředí
  5. Použití globalconfig vs. Editorconfig souborů
  6. Pravidla třetích stran (StyleCop)
  7. Šablony editorconfig souboru
Předpokládané znalosti:
Znalost jazyka C#
Časový rozvrh:
1 den (9:00hod. - 17:00hod.)