Cloudflare - DDOS ochrana a CDN (CLDFR)

Virtualizace a Cloud, Management

Chcete udělat něco pro své zákazníky a zároveň si zjednodušit život? Pak jsou služby Cloudflare právě pro Vás. Zajišťují DDOS ochranu, CDN, HTTPS, DNS a mnoho dalšího. Zároveň můžete vše ovládat pomocí API a většině firem bude stačit jejich FREE plan.
Kurz je vhodný pro všechny vývojáře, kterým není lhostejná kvalita a dostupnost poskytovaných služeb. Dále také pro DevOps, kteří provozují weby.

Pro toto školení vzhledem k jeho specifičnosti v současné době nejsou vypisovány veřejné termíny. Primárně tento kurz realizujeme jako uzavřené firemní školení. V případě privátního kurzu na míru je níže uvedená osnova pouze inspirací. Finální obsah vzdělávání, jeho délka i termíny budou přizpůsobeny konkrétním potřebám a cílům účastníků.

Níže uvedená orientační cena na osobu je kalkulována v případě privátního školení pro 3-4 účastníky, a to při zachování standardní délky školení.

1. Co je to Cloudflare
    2. Proč používat Cloudflare
    3. Jaké služby nabízí
  • Přidání Vašeho webu do Cloudflare
    1. Změna nameserveru u CZ domény i u ostatních
    2. Migrace domény do cloudflare (bez výpadku)
  • DNS
    1. Stručný úvod do DNS
    2. Výhody DNS u Cloudflare
    3. Konfigurace DNS
  • Firewall a DDOS ochrana
    1. Jak funguje DDOS ochrana
    2. Nastavení úrovně DDOS ochrany
    3. Jak funguje firewall
    4. Nastavení firewallu
  • HTTPS
    1. Možnosti Cloudflare a HTTPS
    2. Nastavení vašeho webu na Cloudflare HTTPS
    3. Rozdíly mezi HTTPS režimy na Cloudflare
  • CDN a optimalizace rychlosti
    1. Jak funguje CDN (content delivery network)
    2. Nastavení cachování souboru v CDN
    3. Purge cache, techniky invalidace obsahu
    4. Cloudflare minifikace CSS, JS
  • Pagerules
    1. Co jsou page rules
    2. Nastavení page rules
    3. Praktické příklady použití
  • Analytics
    1. Analýza requestu
    2. Analýza šířky pásma
    3. Analýza unikátních návštěvníků
Kurz vyžaduje základní znalosti vývoje a nasazování webu a webových aplikací. Výhodou je doména, kterou budete zapojovat do Cloudflare.
1 den (9:00hod. - 17:00hod.)
5 800,00 Kč (7 018,00 Kč včetně 21% DPH)