CLASHING: vzdělávací herní platforma v oblasti kybernetické a informační bezpečnosti (CLSH1)

Bezpečnost, Bezpečnost ICT

Clashing je zábavná vzdělávací online hra, která vytváří a fixuje správné návyky bezpečného chování v kyberprostoru, firemní síti, kanceláři nebo při práci z domova. Díky Clashingu zvýšíte informační a kybernetickou bezpečnost vaší firmy či organizace a ochráníte vaše data a know-how. Nechte své zaměstnance hrát Clashing a nedejte hackerům šanci. Zaměřte se na prevenci, protože ta je daleko levnější než řešení bezpečnostních incidentů.

8 důvodů proč hrát Clashing

• Zábavná forma
  • Reálné situace
  • Fixování reakcí
  • Vícejazyčnost
  • Využití pro všechny
  • Nové situace
  • Vlastní nastavení
  • Soulad s normami

Cenová specifikace

Počet uživatelůCena za 1 uživatele a rokCena za 1 uživatele a 2 rokyCena za 1 uživatele a 3 roky
10 - 100300 Kč270 Kč243 Kč
101 - 5000200 Kč180 Kč162 Kč
5001 - více150 Kč135 Kč122 Kč

• Kybernetické útoky jako jedno z hlavních rizik pro organizace
    1. Informační a kybernetická rizika jsou mezi TOP 5 nejvýznamnějšími riziky pro všechny firmy a organizace.
    2. Útok hackera dopadá do mnoha oblastí: finanční ztráty (ztráta příjmů, pokuty), narušení provozu (kompletní odstávka nebo snížení produktivity), únik citlivých dat, ztráta reputace i zákazníků, právní dopady.
  • Nejvíce úspěšných útoků se stane vinou chyby běžných zaměstnanců
    1. Lidský faktor patří mezi nejvýznamnější rizikové faktory, a je součástí naprosté většiny incidentů (95-99 %).
    2. Moderní trendy jako home office či práce z vlastních zařízení sice zvyšují pracovní efektivitu, ale zároveň zvyšují rizika a hrozby. Oba trendy jsou v aktuální situaci ještě zřejmější.
    3. Vlastní zaměstnanci se mohou stát účinnou první (či poslední) linií ochrany. Zatím jsou největší slabinou, což hackeři vědí a využívají.
  • E-learning má jen malý vliv na změnu chování
    1. Vliv e-learningu na změnu chování je malý – zaměstnance nebaví, často ho pouze proklikají a nevnímají přitom důležitost správného chování.
    2. Pravidelné phishingové testovací kampaně jsou sice užitečným nástrojem, ale pokrývají jen malý zlomek chování, kterému je potřeba zaměstnance naučit.
  • Clashing je vzdělávání hrou pro všechny zaměstnance
    1. Clashing je inovativní online hra pro vzdělávání zaměstnanců v oblasti kybernetické a informační bezpečnosti. Díky Clashingu se zaměstnanci naučí bezpečné chování v kybernetickém prostředí a správné návyky i v pracovním i soukromém reálném světě.
    2. Zaměstnanci soupeří proti svým kolegům, kdy jeden z hráčů vystupuje jako útočník a druhý jako zaměstnanec.
    3. Hru vyvíjí bezpečnostní profesionálové se zkušenostmi z praxe, psychologové, andragogové a herní designeři s ilustrátory.
  • Clashing využívá herní mechanismy pro větší efektivnost vzdělávání
    1. Zábavná forma – S Clashing se zaměstnanci u školení nenudí a mají chuť hru opakovat. Jednotlivé hry jsou rychlé a úderné.
    2. Pohled útočníka – Každý zaměstnanec si může Clashing zahrát také z pohledu útočníka. Díky tomu se z možných útoků lépe poučí a upevní si své bezpečnostní návyky.
    3. Přirozené vzdělávání – Zaměstnanci se díky Clashingu učí, aniž by měli pocit plnění povinností. Opakovaně sledují obsah karet a hledají tak i několikrát během jedné partie klíčové souvislosti mezi hrozbami a jejich účinnou obranou.
    4. Kolegové jako soupeři – Každý ze zaměstnanců má možnost porovnat své výsledky s kolegy a vyzvat je na souboj.
0 dní (9:00hod. - 17:00hod.)

Postup nasazení služby

• Po objednání služby zřídíme přístup do administračního rozhraní pro určenou kontaktní osobu.
  • Pomůžeme Vám se zprovozením napojení Clashingu na vaší Azure Active Directory tak, aby uživatelé mohli pro přihlášení využívat WebSSO.
  • V rámci administračního rozhraní je následně možné zvát uživatele do jednotlivých dějišť (školení), s tím vám rádi pomůžeme.

Obecné podmínky služby Clashing

Obecné podmínky užívání služby Clashing jsou dostupné na tomto odkazu: Obecné podmínky služby Clashing

CLASH

REFERENCE

Není to jen další nudné školení. Clashing je časově méně náročný, efektivní a zároveň jej většina zaměstnanců hodnotila lépe než stávající řešení.