Affinity Designer – práce s vektorovou grafikou (AFD)

Grafika, 3D Grafika

Affinity Designer je software pro tvorbu a úpravu vektorové grafiky dostupný na systémech Windows i MacOS. Jedná se zároveň o jedno z mála kompletních grafických řešení svého druhu plně funkčních i na tabletech. Na kurzu se naučíte nejdůležitější techniky kreslení a úpravy vektorové grafiky používané při navrhování loga a firemní identity, ilustrací a nejrůznějších grafických materiálů.

Toto téma je možné zrealizovat pouze jako privátní, a to nejen formou uzavřeného firemního kurzu, ale také jako individuální konzultaci pro jednotlivce.

• Úvod
    1. Nejdůležitější Grafické pojmy (vektory vs rastry, rozlišení, barevné prostory, obrazové formáty)
    2. Orientace v prostředí, Persony (designer, pixel, export)
    3. Nový dokument (řednastavení, Šablony)
  • Práce vektory
    1. Tvary (vytváření a manipulace, zarovnání a rozmístění, kombinace tvarů, symboly)
    2. Křivky (kreslení vektorových křivek, editace a kombinování křivek)
  • Organizace
    1. Vodítka a mřížky
    2. Skupiny
    3. Vrstvy (práce ve vrstvách, průhlednosti, režimy prolnutí)
    4. Kreslící plátna
  • Práce s textem
    1. Typografické minimum
    2. Práce s textem (textová pole, text na křivce, textové styly)
  • Kreslení
    1. Štětec a tužka
  • Výstupy
    1. Barevné profily
    2. Export pro tisk
    3. Export pro digitální média
    4. Spolupráce s ostatními programy
  • Bonus
    1. Práce a spolupráce s Affinity Designer pro tablety
Základní znalosti operačního systému Windows, základní znalosti (nějakého) grafického editoru výhodou.