VMware vSphere - Networking (VMW4)

Virtualizace a Cloud, VMware

Kurz seznámí účastníky se systémem VMware vSphere, ESXi Server a použití sítí ve virtuálním prostředí. Půjde o konfiguraci distribuovaného switche, virtuálního switche Cisco Nexus 1000V a zabezpečení pomocí VMvare vShield Zones. Kurz je určen pro správce sítí a virtualizačního prostředí VMware a prvků Cisco, kteří mají za úkol integrovat a spravovat tento systém za síťového hlediska.

Z důvodu dlouhodobě nízké poptávky po tomto školení nejsou v současné době vypisovány termíny pro veřejnost. Je však možné zrealizovat školení jako privátní, a to nejen formou uzavřeného firemního kurzu, ale také jako individuální konzultaci pro jednotlivce.

Níže uvedená orientační cena na osobu je kalkulována v případě privátního školení pro 4 účastníky.

• Virtuální switch
    1. Konfigurace
    2. Skupiny portů, síťové politiky
    3. Typy virtuálních síťových adapterů
  • Distribuovaný switch
    1. Konfigurace
    2. Migrace
    3. Řízení siťového toku, QoS
  • Nastavení práv pro networking
  • Nastavení síťových politik na virtuálním switchi
  • Popis technologií, jejich nastavení a použití
    1. IPv6
    2. VLAN
    3. PVLAN
    4. Jumbo frames
    5. TSO
    6. RSS
    7. CDP, LLP
    8. NFS
    9. iSCSI
    10. SNMP
  • Teaming a loadbalancing síťových karet
  • Cisco Nexus 1000V
    1. Instalace a konfigurace
  • VMsafe API pro networking
  • VMware vShield Zones
  • Příkazová řádka pro nastavení sítě na ESXi serveru
  • Ladění výkonu na síťové vrstvě
  • Řešení problémů a zdroje pro VMware vSphere
Znalost administrace Windows serveru nebo OS Linux/Unix, znalost TCP/IP, nebo Cisco sítí.
13 900,00 Kč (16 819,00 Kč včetně 21% DPH)

Continental Matador Truck Tires s.r.o, Michal Š.
VMware vSphere - Networking ( VMW4)
"spokojny"