Agilní metody a SCRUM pro praxi (SCRUM)

ICT Management, Agilní metodiky

Na praktickém workshopu porozumíte, co znamená být agilní a co dělá projekty úspěšnými. Pochopíte, proč a jak funguje SCRUM a principy Agility, jaké jsou praktické postupy, díky kterým několikanásobně zefektivníte přístup k řízení vašich projektů. Agilita je nový způsob myšlení, nová kultura, nová filozofie a tím správným řešením na dynamicky se měnící požadavky projektů. Na workshopu získáte best practices pro vaše projekty a inovace.

TRÉNINK VÁM POMŮŽE:

• Porozumět, co znamená být Agilní a co dělá projekty úspěšnými
  • Pochopit, proč a jak funguje Scrum, jaké jsou postupy, nahlédnutí do dalších agilních frameworků
  • Vyzkoušet si principy Agility a Scrumu na praktických příkladech
  • Poznat postupy agilní adopce, jak implementovat Scrum a na co si dát v praxi pozor
  • Získat návod, jak implementovat Scrum ve více týmech a velkých projektech, Scrum Scaling

TRÉNINK JE URČEN PRO:

• Členy Scrumových týmů
  • Vývojáře
  • Testery
  • Manažery
  • Produktové ownery
  • Leadery

• Agilní metody
    1. Agile, Lean, Scrum, Kanban, XP a základní škálovací frameworky
  • Rozdíly mezi tradičním plánováním a agilními metodami, vhodnost jejich použití v praxi
  • Iterativní a inkrementální forma práce
  • Scrum - fungování v praxi, teoretické pozadí, role, ceremonie, artefakty
  • Tvorba produktu v agilním prostředí
  • Proces tvorby týmu, efektivita, kvalita
  • Týmová spolupráce
  • Plánování sprintu, odhady, plánovací Poker a další techniky odhadu a stanovení priorit
  • Formát Produktového Backlogu a jeho stavebních kamenů - User Stories, Epiců
  • Retrospektiva, experimenty, inovace
  • Spolupráce se zákazníkem
  • Agilní implementaci
    1. Jednotlivé kroky pro zavedení implementace do praxe
  • Diskuse ve skupinách, praktické příklady, best practices, techniky
Doporučený následný kurz:
Kanban v praxi (KNB)
1 den (9:00hod. - 17:00hod.)
10 400,00 Kč (12 584,00 Kč včetně 21% DPH)

Lektor

forma výuky

Ing. Libor Zakopal je nadšenec pro zavádění a implementaci agilních metod a řešení. Vystudoval Vysoké učení technické v Brně a je spoluzakladatelem společnosti Change 48. Svou roli lektora, konzultanta a agilního kouče vnímá jako pomocníka, který své klienty provází procesem rozvoje, změny a učení. Zaměřuje se na práci s klienty podle jejich specifikace cíle a potřeb. Orientuje se na zdolávání pracovních IT výzev, i na porozumění jim v novém světle. Klienty vede k převzetí iniciativy, boření stereotypů, hledání nových způsobů řešení a tvořivosti.
Libor má bohaté zkušenosti z oblastí Agile and Lean SW vývoj produktů a obchodního prostředí, vedení inženýrských projektů v leteckém průmyslu a založení mezinárodní neziskové organizace,

GNOSTIKA CONSULTING, s.r.o., Štěpánka U.
Agilní metody a SCRUM pro praxi  ( SCRUM)
"Lektor je praktik, se smyslem pro humor, nadšený pro věc, energický, skvěle vyslovuje a intonuje, má věci v hlavě dobře srovnané, nepropaguje zbytečné teorie, nedělá vědu z věcí, kde to věda není. Velmi děkuji! Štěpánka "
CGI IT Czech Republic s.r.o., Zdeněk P.
Agilní metody a SCRUM pro praxi  ( SCRUM)
"Se skolenim jsem po vsech strankach spokojen, dekuji."