HCL Domino – administrace serveru (LD1)

IBM, Lotus

Kurz je veden formou workshopu a je zaměřen na kompletní správu serveru HCL Domino (dříve pod názvem IBM Domino nebo Lotus Domino). V průběhu kurzu se účastníci seznámí s nasazením, konfigurací a správou serveru HCL Domino v prostředí organizace. V rámci kurzu se účastníci naučí jak naplánovat implementaci HCL Domino do firemního prostředí, projdou si instalací HCL Domino serveru, registrací a správou uživatelů a skupin. Mimo jiné také Navrhneme a nasadíme politiky pro zjednodušení konfigurace klientů HCL Notes, nastavíme si přístup k emailu přes webový prohlížeč a projdeme si další oblasti které by správce serveru měl znát.

Toto téma je možné zrealizovat pouze jako privátní, a to nejen formou uzavřeného firemního kurzu, ale také jako individuální konzultaci pro jednotlivce.

• Plánování infrastruktury HCL Domino serverů
  • Instalace a nastavení serveru HCL Domino, klienta HCL Notes a HCL Domino Administrator
  • Vytvoření skupin v Domino directory
  • Vytvoření a používání politik
  • Nastavení oprávnění na serveru
  • Nastavení replikace
  • Nastavení routingu emailů a pravidel pro emaily
  • Nastavení archivace
  • Monitorování a logování serveru
  • Správa uživatelů a skupin
  • Správa klientů a serveru
  • Správa Domino aplikací (databází)
  • Nastavení přístupu přes webový prohlížeč
  • Update serveru (Feature Packy, nové verze, …)
  • Novinky ve verzi 12
Znalost prostředí Windows a Internetu, základní znalost TCP/IP, uživatelská znalost programu Lotus Notes

ABEL-Computer s.r.o., Vladan K.
HCL Domino – administrace serveru ( LD1)
"vynikající lektor s praktickými náměty i mimo osnovu kurzu "