Corel Photo-Paint (CPH1)

Grafika, Corel

Kurz je určen všem uživatelům, kteří chtějí zvládnout populární bitmapový grafický editor Corel Photo-Paint. Účastník kurzu získá znalosti o počítačovém zpracování a využití fotografií a obrazů získaných vlastní tvorbou, scanováním či digitálním fotografováním.

Toto téma je možné zrealizovat pouze jako privátní, a to nejen formou uzavřeného firemního kurzu, ale také jako individuální konzultaci pro jednotlivce.

• Reprezentace obrazů v počítači - základní principy zobrazování a editace bitmapových obrazů v počítači
  • Barevné modely - tvorba a míchání barev
  • Popis nejčastěji používaných obrazových formátů, jejich použití v praxi, výhody a nevýhody
  • Ovládání programu, práce s nástroji
    1. toolbox
    2. nástroje kreslení
    3. selekce
    4. zoom
    5. text atd.
  • Základy práce s vrstvami a kanály, filtry a efekty
  • Corel v praxi - ukázky nejčastěji používaných postupů a využití Photo-Paintu
Znalost prostředí MS Windows, částečná znalost CorelDraw či jiného grafického programu výhodou.