Agilní produktový management (PRJM9)

ICT Management, Agilní metodiky

Na praktickém workshopu porozumíte, co znamená být agilní a co dělá projekty úspěšnými. Pochopíte, proč a jak funguje SCRUM a principy Agility, jaké jsou praktické postupy, díky kterým několikanásobně zefektivníte přístup k řízení vašich projektů. Agilita je nový způsob myšlení, nová kultura, nová filozofie a tím správným řešením na dynamicky se měnící požadavky projektů. Na workshopu získáte best practices pro vaše projekty a inovace.

TRÉNINK VÁM POMŮŽE:

• Zvládat komplexitu, maximalizaci hodnoty a dosahování většího dopadu v dynamickém světě
  • Ovládat nástroje a techniky pro efektivní vedení produktu
  • Získat strategický přístup k plánování, prioritizaci a řízení produktového vývoje
  • Naučit se, jak směřovat vývoj produktů
  • Tvořit prostředí, kde bude agilita skutečně fungovat, všechny týmy synchronizované a projekty transparentní a efektivní
  • Pochopit, jaké jsou principy rolí, kompetence a metody, jak úspěšně fungovat

TRÉNINK JE URČEN PRO:

• Členy agilních týmů
  • Scrum mastery
  • Projektové a produktové manažery

• Agilita
    1. Manifesto a principy
    2. Přínosy pro uživatele a proč je důležité tomu věnovat 100% pozornost
    3. Iterativní a inkrementální doručování
    4. Pravidelné vydávání, kvalita a souvislost s finančními ztrátami, ztrátou konkurenceschopnosti
  • Kaizen a Lean
    1. Filozofie a metodologie neustálého zlepšování efektivity a kvality
    2. Minimalizace plýtvání na všech úrovních
    3. Tvorba hodnoty pro zákazníka
  • Tři horizonty
    1. Časové perspektivy produktu a strategie
  • Životní cyklus firmy – praktické ukázky a best practices
  • Strategický pohled na produkt
    1. Pohled na produkt z dlouhodobé perspektivy
    2. Volba vhodné strategie
    3. Value Proposition Canvas, Lean Canvas, Blue Ocean strategie
  • Tok hodnoty a odkud přichází
    1. Zákazník a jeho potřeby
    2. Design thinking, Value Stream, Persony, segmenty trhu
  • Klíčové kompetence a role Product ownera
    1. Metriky a indikátory pro sledování, OKR, KPI
    2. Vize, cíle, strategie, sprinty, práce s prioritizací a kapacitou
    3. Spolupráce se zákazníky s vývojem nových funkcí, sledování tržních trendů, zpětná vazba od supportu
  • Rizika a jejich řízení v praxi
  • Řízení backlogu
    1. Efektivní správa backlog a rozpad velkých a komplexních nápadů na uchopitelné kousky (všechny úrovně od opportunit přes epicy až po user story)
  • UX
    1. Role UX ve vývoji produktu, kde a jak ho efektivně začlenit (Dual track agile, hypotézy a experimentování, ..)
  • Agilní roadmapy
    1. Agilní roadmapy vs. klasické plány
    2. User story mapping, Impact Mapping, Flight Levels atd.
  • Praktické nástroje a metody
    1. Formáty backlogu, prioritizační metody, samoorganizující týmy a další
  • Příklady dysfunkcí, řešení vlastních situací
12 400,00 Kč (15 004,00 Kč včetně 21% DPH)

Lektor

forma výuky

Ing. Libor Zakopal je nadšenec pro zavádění a implementaci agilních metod a řešení. Vystudoval Vysoké učení technické v Brně a je spoluzakladatelem společnosti Change 48. Svou roli lektora, konzultanta a agilního kouče vnímá jako pomocníka, který své klienty provází procesem rozvoje, změny a učení. Zaměřuje se na práci s klienty podle jejich specifikace cíle a potřeb. Orientuje se na zdolávání pracovních IT výzev, i na porozumění jim v novém světle. Klienty vede k převzetí iniciativy, boření stereotypů, hledání nových způsobů řešení a tvořivosti.
Libor má bohaté zkušenosti z oblastí Agile and Lean SW vývoj produktů a obchodního prostředí, vedení inženýrských projektů v leteckém průmyslu a založení mezinárodní neziskové organizace,

Iva Balhar, Kateřina J.
Agilní produktový management ( PRJM9)
"Kurz byl skvělý. Doporučuji, aby všichni měli školení na míru. "
TIPSPORT a.s., Ivana G.
Agilní produktový management ( PRJM9)
"Bylo to supr, poutavou formou jsme se dozvěděli hodně věcí z praxe použitelné u nás ve firmě. Úplně jiné školení, než na které jsem zvyklá, což mě mile překvapilo ??"
Livesport s.r.o., Lukáš K.
Agilní produktový management ( PRJM9)
"Velmi dobré školení, odnesl jsem si spousty tipů na změny."