Spring Framework - základní kurz (SPR1)

Programování, Java, Spring

V rámci základního školení se seznámíte s možnostmi vývoje aplikací v prostředí Spring Framework. Kurz Vás dále seznámí s možnostmi vytvoření vlastní aplikace za pomocí jednouchého šablonovacího grameworku nebo s REST rozhraním. Naučíte se základy práce s databází, a to jak pomocí JPA tak JDBC Template, a také jak migrovat databází na novější verzi aplikace. Nedílnou součástí moderní aplikace je kvalitní správa uživatelů a jejich práv pomocí Spring security.

K tomuto školení v současnosti nevypisujeme nové termíny. Kurz byl nahrazen novějším školením Spring Framework a Spring Boot - tvorba backendů a mikroslužeb, jehož součástí je rovněž seznámení s prostředím Spring Framework.

• Úvod do Spring Framework
    1. Spring Framework, historie, výhody
    2. Spring Boot a jeho použití
    3. Architektura Spring aplikace
    4. Dependency injection a Inversion of Control
    5. Základní pojmy ve Spring Framework
  • Prezentační vrstva ve spring
    2. Šablony jako náhrada za JSP (Thymeleaf)
    3. Prezentační vrstva v REST
  • Datová vrstva aplikace
    1. Spring Repository (JPA)
    2. JDBC Template
    3. Databázové migrace (Flyway)
  • Zabezpečení webové aplikace
    1. Správa uživatelů a jejich rolí
    2. Přihlašování do aplikace a session
    3. Konfigurace práv uživatelů
  • Konfigurace aplikace a její nasazení
    1. Application.properties a application.yaml
    2. Aplikační profily a jejich použití
    3. Vlastní propery a jejich použití
Znalost programování v jazyce Java SE.
Java - úvod do programování (JAV1)
Doporučený následný kurz:
Spring pro pokročilé (SPR2)
13 900,00 Kč (16 819,00 Kč včetně 21% DPH)

AURA, s.r.o., Petr H.
Spring Framework - základní kurz ( SPR1)
"Jako největší přínos vidím zajímavé diskuze nad různými tématy, které postupně vyvstali v rámci školení. Pan Kolomazník byl zatím nejlepší lektor, kterého jsem v ICT-PRO potkal."
AURA, s.r.o., Pavel Ž.
Spring Framework - základní kurz ( SPR1)
"Celkový dojem je nadšení! Lektor nám vyšel maximálně vstříc. Upravoval témata, aby nám vyhovovala, umožnil nám vybrat témata, která nás zajímají. Bylo vidět, že má z čeho vybírat, protože má přehled. Osobně preferuji spíš dozvědět se základní informace o zajímavých technologiích než zdlouhavé řešení implementačních detailů, což tady bylo až na pár výjimek splněno. Takže ještě jednou: "nadšení!""
Asseco Central Europe, a.s., Miroslav S.
Spring Framework - základní kurz ( SPR1)
"Prínos: praktické cvicenia ktoré viem aplikovat v praxi. Najviac ma zaujali rest služby ich implementácia a testovanie. Niektoré zadania cvicení by som viac upresnil. "
ATLAS consulting spol. s r.o., Dalibor P.
Spring Framework - základní kurz ( SPR1)
"Lektor velice zkušený, je vidět, že má bohaté zkušenosti z praxe. Dokázal odpovědět na všechny otázky. Příjemné vystupování. Byl jsem velice spokojen."
O2 IT Services s.r.o., Petr S.
Spring Framework - základní kurz ( SPR1)
"Zázemí velmi příjemné, včetně lidí. "
Ministerstvo vnitra, Tomáš D.
Spring Framework - základní kurz ( SPR1)
"Škole probíhalo podle nejnovějšich novinek v Javě"
Ministerstvo vnitra, Marián M.
"Praktické ukázky, dotazy"
TTC MARCONI s.r.o., Ladislava F.
Spring Framework - základní kurz ( SPR1)
"Školení se líbilo. Kromě všeobecného přehledu byl vždy probrán příklad, podobný jsme si také osobně vyzkoušeli v úkolech. Na dotazy jsme vždy dostali odpověď. S problémy v úkolech lektor pomáhal."
TTC MARCONI s.r.o., Daniel V.
Spring Framework - základní kurz ( SPR1)
"Školení předčilo mé očekávání. Naučil jsem se věci, které každý den využívám v práci. Výborná práce lektora."
Česká pošta, s.p., Libor Š.
Spring Framework - základní kurz ( SPR1)
"Podrobný výklad i s praktickými příklady, které vyučující zvládl rozchodit u všech účastníků."
Česká pošta, s.p., Jan K.
Spring Framework - základní kurz ( SPR1)
"Hodně praktických příkladů, což bylo super, školitel byl ochotný, trpělivý, byl dobře připraven, zodpověděl všechny dotazy"
The Information Factory S.A., Zdenek K.
Spring Framework - základní kurz ( SPR1)
"Výrazně nad očekávání. Jsem velmi spokojen. Bylo to velmi intenzivní."
The Information Factory S.A., Oldrich P.
Spring Framework - základní kurz ( SPR1)
"Vše super, obsah školení byl na místě přizpůsoben přímo podle našich dotazů a očekávání."
I&C Energo a.s., Michal M.
Spring Framework - základní kurz ( SPR1)
"Kurz na mna zaposobil velmi dobre, zacal som chapat problematiku vo vacsej hlbke, super rady do beznej praxe, ako robit veci lepsie. Menej casu bolo na prakticku cast, ale to sa ani stihnut neda a nieje to az tak dolezite. Instruktor bol naozaj skvely"
Simplity s.r.o., Michal G.
Spring Framework - základní kurz ( SPR1)
"Kurz bol velmi zazivny a prinosny. Urcite by som odporucal aj ostatným. Nejaké tie základy SPRINGu som mal, ale konečne som mal tu možnosť sa to naučit systematický spôsobom, krok po kroku. Rada príkladov a projektov ma utvrdila v tom, že SPRINGu sa netreba báť a že je to jednoduchý a super framework. Školiteľ to vedel predať velmi jednoducho s množstvom príkladom. Na vššetky otázky vedel hneď odpovedať."