SQL Server - zálohování a obnova databází (MSQL29)

Databáze, MS SQL

Cílem tohoto školení je seznámit administrátory a vývojaře SQL Serveru s možnostmi zálohování databází a následným obnovováním databází ze záloh. V rámci kurzu se seznámíte s principy fungování záloh SQL Serveru, možnostmi obnovy, včetně pokročilých možností jako je obnova do zvoleného bodu v čase, obnova poškozené datové stránky, či obnova za provozu. Poslední část školení je věnována jednotlivým strategiím zálohování/obnování, jejich správné volbě a implementaci.

Z důvodu dlouhodobě nízké poptávky po tomto školení nejsou v současné době vypisovány termíny pro veřejnost. Je však možné zrealizovat školení jako privátní, a to nejen formou uzavřeného firemního kurzu, ale také jako individuální konzultaci pro jednotlivce.

• Zálohování databází
    1. Základní způsoby zálohování databází (Full, Differential, Transaction Log)
    2. Zálohování jednotlivých souborů a jejich skupin
    3. Kombinace více typů záloh
    4. Zrcadlení záloh
    5. Komprese záloh
    6. Šifrování záloh
    7. Automatizace zálohování
    8. Testování použitelnosti záloh
    9. Před čím Vás zálohy neochrání
  • Obnova databází ze záloh
    1. Základní obnova databází ze záloh
    2. Obnova databází do bodu v čase
    3. Obnova části databáze
    4. Online obnova za provozu
    5. Obnova poškozené datové stránky
  • Strategie obnovy
    1. Strategie zálohování vs strategie obnovy
    2. Návrh a implementace strategie obnovy
    3. Testování, vyhodnocování a vylepšování navržené strategie
1 den (9:00hod. - 17:00hod.)

Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR, Matěj Š.
SQL Server - zálohování a obnova databází ( MSQL29)
"Bylo dobré, že jsme si toho hodně sami vyzkoušeli."
Solitea Česká republika, a.s., David M.
SQL Server - zálohování a obnova databází ( MSQL29)
"převážnou většinu probraných témat použiju v každodenní praxi."